טבטה האימון היחיד שאת צריכה

מה זה אימון טבטה?

מחפשת להחיות את שגרת הכושר שלך ? אימוני טבטה (Tabata) צוברים תאוצה בעולם, בגלל האפקטיביות שלהם על חיטוב ועיצוב הגוף. אז בואי נצלול יחד לעומקי הטבטה, ונבין את יתרונות המדהימים שלה, וכיצד היא יכולה לשפר ולמקסם את מסע הכושר שלך.

אז קודם כל לפני שמתחילים, בואי נבין מאיפה הגיע האימון המהפכני הזה ומהו. חשוב להבין שאימון טבטה הוא אימון קצר בעצימות גבוהה, האימון נקרא על שמו של חוקר יפני בשם ד”ר איזומי טבטה, החוקר הדגול ביצע מחקרים של אימונים אינטרוולים של רכיבת אופניים, בסוגים שונים של עצימות (גבוהה ונמוכה), החוקר גילה שיפור בכושר ובתוצאות של רוכבים שביצעו אימון קצר בעצימות גבוהה. ומשם למעשה, התקבלה ההבנה שאימוני כושר לא חייבים להיות ארוכים.

טבטה ועבודה הדרגתית

אם בחרת לנסות לשלב את אימוני הטבטה בשגרה שלך, הגישה הטובה ביותר היא לעבוד בהדרגתיות. עדיף להתחיל עם הפסקות גדולות יותר בין תרגילים ולצמצם את זמני ההפסקה בהמשך. זו הסיבה שתכנית האימונית הביתית שלי, מכילה שלוש רמות קושי, על מנת שתוכלי להתקדם באימונים בקצב שלך. בחירת התרגילים בתוכנית שייפ אפ, בוצעה אחרי חשיבה רבה, על מנת שנוכל למקסם את 10 הדקות בכל אימון, ולאפשר לך לעבוד על  קבוצות שרירים מרובות בו זמנית.

היתרון באימון טבטה : עוצמה גבוהה, תוצאות מקסימליות

טבטה
טבטה עם מיכל אמדורסקי

1. יעילות מקסימלית: טבטה וחסכון בזמן


Tabata
היא שיטת אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה (ראשי תיבות HIIT) שיכולה להיות דרך יעילה לחסוך זמן במהלך האימונים. פרוטוקול Tabata כולל 30-20 שניות של פעילות גופנית אינטנסיבית ואחריה 10 שניות של מנוחה, שחוזרת על עצמה ארבע דקות בסך הכל (8 סיבובים). רבים מאמינים שהפורמט הקצר אך האינטנסיבי הזה מספק יתרונות קרדיווסקולריים ומשפר את הכושר האירובי והאנאירובי כאחד.

היתרון העיקרי של אימון Tabata הוא חיסכון הזמן. באימון קצר של 10 דקות את יכולה לשפר את רמת הכושר שלך, לשרוף קלוריות ולשפר את סיבולת הלב וכלי הדם כאחד, וגם לעבוד על חיטוב הגוף, בעזרת חיזוק שרירי הליבה והשרירים האחרים בגוף. היתרון הבולט הזה, הופך את האימון היומי ל game changer רציני עבור נשים כמוני וכמוך, עם לוח זמנים צפוף.

עם זאת, חשוב לציין שלמרות שטבטה יכולה לחטב אותך בזמן קצר, היא לא מתאימה לכולם. זהו אימון בעצימות גבוהה, כך שאנשים עם מצבים בריאותיים מסוימים צריכים להתייעץ עם איש מקצוע רפואי או מומחה כושר לפני שילוב Tabata או כל אימון אינטנסיבי בשגרה שלהם.

2. בוסט מטבולי: טבטה ושריפת שומן


הפעילי את חילוף החומרים שלכם עם המרווחים האינטנסיביים של Tabata, מה שמבטיח לך לשרוף קלוריות לא רק במהלך האימון אלא הרבה אחרי שהוא מסתיים. תיפרדי לשלום מאימונים קונבנציונליים, וקבלי בברכה שגרת כושר המאיצה שריפת שומן גם במנוחה.

את הנקודה הזאת, קריטי שתביני, אימון טבטה עובדת על התפרצויות קצרות של פעילות גופנית אינטנסיבית ולאחריהן תקופות מנוחה קצרות שיוצרות דופק מוגבר, התוצאה, שריפה קלורית מוגברת. המספר המדויק של קלוריות שנשרפות במהלך אימון טבטה יכול להשתנות בהתאם לגורמים כמו המשקל שלך, רמת הכושר והתרגילים הספציפיים שאת מבצעת.

חשוב שתזכרי, שנכון  שטבטה יכולה להיות דרך יעילה לשרוף קלוריות ולשפר את הכושר, היעילות הכוללת של כל תוכנית אימון תלויה גם בגורמים כמו עקביות, תזונה ואורח חיים.

3. ללא תירוצים: אין צורך בציוד

אחד היתרונות הגדולים ביותר של אימון ה – Tabata הוא הרב גוניות שהוא מאפשר לך. את יכולה להתאמן מכל מקום! לא משנה אם את בבית, בעבודה, בפארק או בגינה למטה, האימון הזה משחרר אותך מכל תלות פיזית.

 • מה זה אימון טבטה?

  אימון טבטה הוא אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה (HIIT). זהו אימון שמטרתו היא לשרוף מקסימום קלוריות ולעבוד על היכולת האירובית והאנאירובית. אימון הטבטה מורכב מסבבים של תרגילים בעצימות מקסימלית שיכולה לנוע בין 20-30 שניות עם הפסקות מנוחה בין כל תרגיל. 

 • איזה אימון טבטה מומלץ למתחילים?

  למתחילים שרוצים להתחיל להתאמן באימון טבטה, מומלץ להתחיל בהדרגה, לכן ישנם אימוני טבטה אונליין, עם רמות קושי. ככל שתשתפרו תוכלו לעלות ברמה לפי הקצב האינדיווידואלי שלכם. לחצו על הלינק הבא : אימון טבטה מומלץ.

 • האם אפשר לחטב את הבטן בעזרת אימון טבטה?

  התשובה היא בוודאי ! ניתן לחטב את הבטן, בעזרת אימון טבטה. כמו כן, אימון הטבטה יכול לעזור לכם לחטב אזורים נוספים כגון: ישבן, רגליים, זרועות ועוד...

 • האם ניתן לעשות אימון טבטה של 10 דקות בלבד?

  בהחלט! ישנם אימוני טבטה שאורכים 10-20 דקות בלבד. אימון טבטה ב 10 דקות יכול לסייע לך לשפר את היכולת האירובית והאנאירובית. מה שאומר שתוכל/י לשרוף קלוריות ולחטב את מירב האזורים בגוף, באימון אחד משולב.