אימון Hiit :מה זה ואיך הוא עובד? הכל במאמר הבא

אימון Hiit שראשי התיבות שלו הם High Intensity Interval Training הוא אימון בעצימות גבוהה אשר מוגדר כפרצים של פעילות גופנית קצרה, אינטנסיבית, בשילוב של מנוחות קצרות. אימונים אינטנסיביים מסוג זה גורמים לגוף לשרוף קלוריות בקצב גבוה יותר וגם לאחר האימון עצמו עד כ- 48-72 שעות לאחר מכן. אימון HIIT עלולים מסייע גם להגביר את חילוף החומרים, לשפר את תפקודי הלב.

אימון HIIT איך זה עובד?

אימונים מסוג hiit יכולים להתבצע בכל מקום ובדרך כלל אינם דורשים ציוד או מכשור ועשויים להיות יעילים יותר מבחינת זמנים. באימון כזה שורפים שומן בצורה יעילה יותר מאשר אימון קרדיו רגיל. הגוף צריך להתאושש לאחר אימון אינטנסיבי מסוג זה ולכן לא מומלץ לבצע אימון כזה כל יום – לרוב ,מומלץ לבצע אימונים מסוג זה מקסימום 2-3 ימים בשבוע. אימון hiit הוא מצוין למי שרוצה לשרוף קלוריות.

אילו אימונים מסוג היט קיימים ?

  • אימון פונקציונלי : אימון הפונקציונלי עושה שימוש בפעולות יומיומיות שאנו מבצעים. פעילויות כמו הליכה, ישיבה, קפיצה ועוד.. האימון הפונקציונלי היה נפוץ בתחום השיקום. כאשר בוצע על מנת לאפשר לאנשים מסוימים לבצע תרגול פעולות בסיסיות של מטופלים שונים. בהמשך האימון הוכח יעיל גם בקרב ספורטאים בריאים. אביזרי אימון כמו רצועות, כדורי כוח, משקולות ועוד משולבים תוך כדי באימון.
  • אימון TABATA: אימון זה נקרא על שם דוקטור בשם איזומי טבטה, ממציא האימון. ד”ר איזומי טבטה, הוא רופא וחוקר יפני אשר ביצע מחקר על אימון מבוסס אינטרוולים. מטרת המחקר הייתה לחקור את הסוגיה האם ספורטאים יוכלו להפיק תועלת מאימון של 8 סטים.כאשר כל סט מורכב מ- 20 שניות של פעילות גופנית ו- 10 שניות מנוחה.

  • אימון crossfit : אימון זה משלב עבודת כוח של התנגדות עם משקל גוף, משקולות, כדורי כוח ורצועות כדי לשפר את יכולות הכושר השונות. התרגילים עעובדים על קבוצות שרירים מגוונות ומשפרים את התפקוד המתאמנים. תוצאות המחקר הוכחו יעילות יותר מאימונים ארוכים בחדר הכושר וכך, הפך אימון הטבתה לנפוץ.
איך זה מרגיש?

אימונים אלה הם אינטנסיביים מאוד ובהם נשתמש בכ- 80% מהדופק המרבי שלנו. בזמן האימון עצמו נרגיש שמידת העצימות והמאמץ שלנו היא גדולה בין קשה- קשה מאוד.

למידע נוסף על אימוני HIIT

לשייקים בריאים לאחר האימון