תרגילי בטן : 5 תרגילים מנצחים לבטן חזקה ומעוצבת

תרגילי בטן יכולים לסייע לך לחזק את שרירי הליבה ולשפר את הכוח והיציבות הכללית. מתרגילים למתחילים ועד תרגילים למתקדמים יותר, יש מגוון תרגילים שתוכלי לעשות כדי למקד את חיזוק שרירי הבטן שלך ושרירי הליבה.

שרירי הבטן חיוניים ליציבה טובה ושיווי משקל, והם עלולים גם לסייע בהגנה על הגב התחתון מפני פציעה. שרירי בטן חזקים יותר יכולים גם לעזור לשפר את הביצועים שלך במגוון ספורט ופעילויות.

תרגילי בטן

 

ידוע שלפני שתתחילי בשגרת אימון כלשהי, חשוב לחמם את השרירים עם מתיחות קלות ופעילות אירובית. זה יעזור להפחית את הסיכון לפציעה ולהפוך את האימון שלך ליעיל יותר.

כשזה מגיע לאימוני בטן, יש מגוון תרגילים שיכולים לעזור לך לחזק ולחטב את שרירי הבטן. להלן כמה מאימוני הבטן הנפוצים והיעילים ביותר.

כפיפות בטן: כפיפות בטן הן אחד מתרגילי הבטן הפופולריים ביותר והם מצוינים למיקוד שרירי הבטן העליונה. כדי לעשות כפיפות בטן, שכבו על הגב כשהברכיים כפופות וכפות הרגליים שטוחות על הרצפה. הנח את הידיים מאחורי הראש והרם את השכמות מהקרקע. כווצו את שרירי הבטן והרימו לאט את פלג הגוף העליון מהקרקע. החזק את ההתכווצות למשך מספר שניות ולאחר מכן הורד את גופך בחזרה לעמדת ההתחלה. חזור על התרגיל למשך מספר מוגדר של חזרות.

כפיפות אופניים: כפיפות אופניים מכוונות הן לשרירי הבטן העליונה והן לשרירי הבטן התחתונה. כדי לבצע את התרגיל הזה, שכבו על הגב כשהברכיים כפופות וכפות הרגליים שטוחות על הקרקע. הנח את הידיים מאחורי הראש והרם את השכמות מהקרקע. הרם את ברך ימין כלפי מעלה לכיוון החזה וסובב את פלג הגוף העליון שמאלה, תוך הבאת מרפק שמאל לכיוון ברך ימין. חזור לעמדת ההתחלה ולאחר מכן חזור על הברך השמאלית והמרפק הימני.

פיתולים רוסיים: פיתולים רוסיים הם דרך מצוינת לעבוד על האלכסונים שלך ויכולים לעזור לשפר את חוזק הליבה הכללי שלך. כדי לעשות זאת, שבו על הקרקע כשהברכיים כפופות וכפות הרגליים שטוחות על הרצפה. הישענו מעט אחורה והעלו את הידיים לגובה הכתפיים. סובב את פלג הגוף העליון ימינה ולאחר מכן שמאלה, סובב את פלג הגוף העליון ככל האפשר לכל כיוון. שמור את כפות הרגליים שלך שטוחות על הקרקע ואת הידיים שלך בקנה אחד עם הכתפיים שלך.

פלאנק: פלאנק הוא תרגיל מצוין לחיזוק הליבה ושיפור שיווי המשקל. כדי לעשות קרש, התחל בתנוחת סמיכה עם הידיים והרגליים ברוחב הכתפיים. הורד את הגוף לקרקע ושמור על גב ישר. הפעילו את שרירי הבטן והחזיקו את המיקום למשך פרק זמן מוגדר.

מטפסי הרים: מטפסי הרים הם דרך מצוינת לעבוד על שרירי הבטן והרגליים בו זמנית. כדי לעשות מטפס הרים, התחילו בתנוחת סמיכה עם הידיים והרגליים ברוחב הכתפיים. הרם את רגל ימין מהקרקע והקרב את הברך לכיוון החזה. חזור לעמדת ההתחלה ולאחר מכן החלף צד.

אלו הם רק חלק מאימוני הבטן הרבים שאתה יכול לעשות כדי לחזק את הליבה שלך ולשפר את הכושר הכללי שלך. זכור, חשוב להתחמם לפני כל אימון ולהקשיב תמיד לגוף שלך. אם התרגיל קשה מדי או גורם לך לכאב, הפסק מיד והתייעץ עם רופא או פיזיותרפיסט. עם סבלנות ומסירות, אתה יכול לשפר את כוח הליבה והביצועים שלך עם אימוני בטן אלה.