תפריט חיטוב לנשים / גברים שרוצים תוצאות

תפריט חיטוב חשוב מאוד עבור מי שמבצע פעילות גופנית ורוצה למקסם את התוצאות שלו. זה ידוע שבערך 70% מהתוצאות מגיעות בכלל מהמטבח. לכן, חשוב לוודא שיש לנו את כל הידע כדי לשפר את מאמצי החיטוב שאנחנו עושים בחדר הכושר / באימון ביתי.

תפריט חיטוב: 6 המזונות המומלצים שאתם חייבים לשלב בתפריט שלכם.

תפריט חיטוב

1. ביצים

קיימות מספר סיבות שבגללן בחרתי בביצים. אפשר להכין מגוון של ארוחות קלות ומהירות. ביצים מועדפות על המון אנשים שמקיימים אורח חיים המשלב ספורט, וזאת מכיוון שהן מכילות את כל חומצות האמינו שהגוף צריך על מנת לשקם את השריר לאחר פעילות ספורטיבית מאומצת.

2. בטטה כתומה

מבין כל הירקות והפירות, בטטה עשירה בבטא קרוטן. שיש שטוענים שמסייע לעור פנים יפה, תיגבור מערכת החיסון ושיפור המטבוליזם. בנוסף, אכילת בטטה יכולה לסייע לתחושת שובע ממושכת. רצוי להשאיר את הקליפה כי היא מכילה ויטמינים נוספים.

3. בננות

סמל האנרגיה של הטבע. מקור טוב לאשלגן ויכולות לסייע לבריאות הלב. הם גם עשירות בנחושת וויטמין C. והם החטיף האידאלי לפני האימון או לאחר האימון. ניתן להוסיף אותם לארוחת הבוקר שלך קפואות או טריות בשילוב בתוך שייק בריא.

4. קינואה

איזו רשימה של אוכל בריאותי תהיה שלמה ללא קינואה. הדגן היחיד עם מגוון שלם של חומצות אמינו חיוניות ולא חיוניות. הקינואה עשירה בחלבון. ואפשר לשלב אותה בסלטים או להוסיף לה ירקות מבושלים.

5. גרגירי חומוס

גרגירי החומוס עלולים לסייע לירידה במשקל מכיוון שהם מכילים המון סיבים וחלבון צמחי בריא, טוענים שהם מווסתים את האינסולין ומונעים אחסון שומן. הם גם עשירים באבץ שהוא המינרל מספר אחת למערכת החיסון. ניתן להוסיף אותם לסלטים, לצלות בתנור בתבלינים או להשתמש בהם להכנת חומוס בריא.

6. עלים ירוקים

לא רק שהם דלים בקלוריות, דלים בשומן, עשירים בסיבים תזונתיים ועשירים מאוד בויטמינים ומינרלים, עלים ירוקים מכילים כימיקלים מהצומח שיש להם את העוצמה הגדולה ביותר בהגנה על מחלות והריגתם. אין שילוב של מזון שיכול להעניק לך תועלת זהה לאכילת קערה ענקית של עלים ירוקים לדעתי. תרד, חסה ,עלי מנגולד, נענע, כוסברה ופטרוזיליה.

Back to top button
Close