מי קוקוס – המים שמאיצים אצלי את חילוף החומרים

דלי קלוריות, נטולי שומן וכולסטרול, מכילים יותר אשלגן מארבע בננות וזה לא הכל. כי אלה רק כמה מהיתרונות הרבים המיוחסים לשיגעון מי הקוקוס. יש שמכנים את מי הקוקוס באמריקה כך “משקה הספורט של אמא טבע” . אך האם מי קוקוס מסוגלים לספק את כל ההבטחות, או האם מדובר בהייפ חולף?

מהו נוזל הקוקוס ?

נוזל מימי וצלול אשר מצוי בתוך אגוז הקוקוס, למי הקוקוס יש טעם מתוק. חשוב לא להתבלבל עם חלב קוקוס עתיר שומן או שמן קוקוס. מי קוקוס מכילים נוגדי חימצון, ויטמין בי וסי ומינרליים חיוניים כמו סידן, ברזל, אשלגן, אבץ ומגנזיום.

יש שטוענים שהם מסייעים בהפחתת הכולסטרול הרע והגדלת הכולסטרול הטוב. נוגדי החימצון עוזרים לאיזון חומציות בקיבה ואחד היתרונות המהותיים הוא שהוא דל קלוריות ומסייע לעיכול ולהגברת חילוף החומרים (לפי מחקרים שנעשו בתחום).

טובים לחילוף החומרים

מי קוקוס מכילים אנזימים המסייעים לעיכול ולהגברת חילוף החומרים. וכמו כן, מעודדים את מתן השתן ותורמים לניקוי הרעלים, מאזנים את רמות השומנים, הפחמימות והחלבונים בגוף. מאז שהתחלתי לשתות את מי הקוקוס אני מרגישה שהגוף שלי יורד מהר יותר במשקל ואני מרגישה הרבה יותר אנרגתית וחיונית.

מתחליף לשתיית מים / שתייה ממותקת

שתיית מי קוקוס מצוינת למי שמתקשה לשתות כמויות של מים רגילים. משום שהיא יותר מתוקה וגם מספקת לגוף המון מינרלים ויעילה מאוד כתחליף לשתייה ממותקת. מומלץ לשתות אותם לאחר פעילות גופנית משום שהם מכילים את וטמין האשלגן (K) שימנע מכן התייבשות ומגן על השרירים מפני התכווצות.

כמות הקלוריות בכוס אחת של מי קוקוס

כמות הקלוריות בכוס 1 של מי קוקוס היא 46 קלוריות.

אולי יעניין אותך לדעת : מי הקוקוס נמצאים בתוך שכבות של קליפת הקוקוס ובצורה הזאת, הם מסוננים בצורה טבעית והמים נשמרים נקיים וסטריליים.

מי קוקוס
Back to top button
Close