התזונה שלי

ספירת קלוריות, בעד או נגד

ספירת קלוריות, בעד או נגד

מהי הסיבה שבגללה אני לא סופרת קלוריות, החסרונות של אפליקציות לספירת קלוריות וגם על הדרך היחידה שאותה אני מיישמת ומוכיחה את עצמה לאורך זמן.

ספירת קלוריות

בתור מי שניסתה,לא מעט דיאטות. המחשבה על ספירת קלוריות, גורמת לי להיאנח בקול. ספירת קלוריות היא תרגול שואב זמן ולדעתי גם חסר תועלת. עם זאת, לא מעט נשים ממשיכות לעשות זאת דרך מחשבון לצריכת קלוריות,אפליקציות לספירת קלוריות,ניהול טבלת קלוריות ועוד…

הן שולפות את האפליקציות שלהם למעקב קלוריות ומחברות את כל המאכלים שאכלו, מרגישות אשמות כשהן עוברות על כמויות הקלוריות ה”מומלצות” שלהן ואז רצות לחדר הכושר כדי לנסות להוריד את הכל. ואני לא יכולה להאשים אותן, כי הרעיון לפקח על כל קלוריה וקלוריה שאת מכניסה לגוף הוא פופולרי.

ספירת קלוריות

ספירת קלוריות, הרגל יעיל או אחד שכדאי לשנות ?

אחד הדברים שהכי מרגיזים אותי באפליקציות לספירת קלוריות הוא הרושם שהם נותנות,שאת יכולה להחזיר את המצב “חזרה לירוק”. מחקר שפורסם בכתב העת הבריטי לספורט ב-2014 הדגיש כי במקרה הזה, הקלוריות הן מכריעות בקביעה האם גופך בוחר לאגור אותם כשומן, להשתמש בהם לאנרגיה או ליישם אותם על מנגנון אחר כלשהו.

החוקרים מסבירים שאם מתמקדים באופן שגרתי בספירת קלוריות ומנסים להוריד אותן בחדר הכושר, נתאמן הרבה מאוד זמן, תלוי בגודל הארוחות והג’אנק פוד שאכלנו. כאשר התוצאה עלולה לגרום לך להרגיש רעבה ולאכול יותר. מעגל קסמים? בהחלט.

אז איך בכל זאת, רצוי לפעול ?

הפוקוס הוא בשינוי הרגלים. להתמקד בעיקר בבחירת מאכלים טריים, בריאים שיעזרו לך להגיע למטרות שלך בשינוי אורח החיים שלך לבריא ודיאטטי. השתדלי להסתכל על התזונה שלך כעל דרך חיים במקום על משהו שמחשבים בצורה זמנית.

זה אומר להתמקד בפריטים בריאים כמו ירקות, פירות, דגנים מלאים וחלבון רזה. אם תדאגי לתזונה מאוזנת רוב הזמן, סביר להניח שגופך יגיב לשינוי בצורה מאוזנת גם מבלי לספור קלוריות.

מהן הנקודות החשובות בתהליך?

  • שינוי באורח חיים עם הרגלים בריאים אחרים
  • מיקוד במזון איכותי ובקניות שאנחנו עורכות בסופר
  • מגוון של תפריטים טעימים ומספקים לאורך כל היום
  • תחלופות לנשנושים טעימים ובריאים
  • שילוב של תכנית אימונים זמינה, קצרה ויעילה

הפתרונות שלי שיוכלו לעזור גם לך

דיאט אפ – תכנית התזונה שלי שתספק לך מגוון תחלופות.

שייפ אפ – תכנית אימונים ביתית, קצרה ויעילה שעובדת.

דיאטה לבד לא מספיקה

Tags

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close